Zihinsel Veya Bedensel Engelli Çocukların Annelerinin Anksiyete, Depresyon ve Stres Düzeylerinin Belirlenmesi

Zihinsel Veya Bedensel Engelli Çocukların Annelerinin Anksiyete, Depresyon ve Stres Düzeylerinin Belirlenmesi

admin     04-11-21     Engelli Hakları Yasal Düzenleme, Engellilerle Sohbet, ENGELSİZ YAŞAM FUARI, Gungorenfm, Otizmli Zihinsel Engelli Çocuklar, RADYO, RADYO FM, Radyo Mobil, radyo sohbet, Sohbet, Zihinsel Engelli Çocuklar, Zihinsel Engelli Çocuklara Sahip Aileler     Zihinsel Veya Bedensel Engelli Çocukların Annelerinin Anksiyete, Depresyon ve Stres Düzeylerinin Belirlenmesi     160 Defa Okundu

Engelli çocukların AİLE bireyi olan annelerinin yaşadıkları tvavmatik olaylar anlatılmaz bir büyüklükte olabir. Buna psikilojik tedavi olarak psikiyatrik ve ruhsal olarak doktor, hasta iletişimi gerektirir. Bu gibi olan durumlarının tabiki ve incelenmesi doktor tedavi olarak belirlenmesi gerekir.

Psikiyatri olan doktor verdiği tedavi sürecinde yapılması gerekenleri yapmanızı önerdiğinde , buna harfiyen uymanızı aile bireyi olarak dileriz. Bu çalışmalarda olan engelli, özürlü, rahatsız olan hastaların zihinsel , bedensel aktivitelerde gerileme olandır.

Aile de çocuğu olan annelerin ruhsal, bunalım durumlarının kontorolleri varsa gerekli tedavide etki tepki olarak bunu ağır reaksiyonlar olarak görmeleri ama geçici bir durum olduğunu psikilojik sorunların düşünmesi gerekir. Aile de olan bunu artı ve eksi ile etkileyen faktörlerin belirlenmesi gerekmesi amacıyla yapılmıştır.

HASTALIKTA GEREKLİ OLAN YÖNTEM NEDİR.

Tanımlayıcı Olan ve bu tanım ile düşük ve kesitsel özellikte olan sosyolojik olan sosyal faktördeki bu araştırma, hastahane de bulunan özel bölümde olan tedaviyi iyi gözlemlemeliyiz. Tüm bu olasılıklar ve gereksinimli çocuğa sahip olan ve olmayan annelerin ilgili değişkenler açısından sosyal beceri yapmaları hastaya iyi gelebilir.

HASTAVE DOKTOR ARASINDA OLAN DİYALOK

Engelli ve doktor arasında olan diyaloglar dosthane ve sevecen bir yaklaşım ile olmalıdır. Hastalar özellikle sevecen , anlayışlı , hoşgörülü olan profösör doktor ile görüşme ve tedaviyi onda görmek isterler. Hasta nedense iyi bir izlenim aldığı doktoru hayatı boyunda tüm sorunlar oluştuğunda o doktor kontrollerini ona yaptırmak isterler. Doktor iyi ise önerilir ve öneriye uygun hastaneye gidilir.

Bu yüzden engelli , özürlü olam hasta yakınları Araştırma ederek iyi doktor nerde varsa , hastasını o hastaneye götürür. İyi bir doktor tedavisi , ruhen , psiklojik olarak hastamıza şifa açısından iyi etki ederek saplık aşamasında hızlı iyileşme göstermesini sağlar. Https://www.GungorenFm.com Sohbet ailesi olarak, buradan sizlere anlatmakta olduğumuz makale mizde en kaliteli olan sohbet odaları makalesinde hergün ayrı bir konuya değinmekteyiz.

Bizim bunları anlatmaktaki gayemiz sizlerin iyi bir hastalık sorununda fikirlerimizi, düşüncelerimizi sizlere aktarmak, vede faydalı olmak istememizdir. Sizlere sağlık dolu , hayat dolu günler dileriz. Kalın sağlıcak ile sevgili dostlar


Etiketler: , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?