Zihinsel Engelli Çocukların Eğitim Gereksinimleri

Zihinsel Engelli Çocukların Eğitim Gereksinimleri

admin     13-10-21     Bedensel Engelliler, Engellilerle Sohbet, Zihinsel Engelli Çocuklar     Zihinsel Engelli Çocukların Eğitim Gereksinimleri     240 Defa Okundu

Bütün çocukların eğitiminde olduğu bazı zamanlardaki gibi Zihinsel engelli çocukların eğitiminde de bize düşen bazı zorlu görevler vardır. Bu zorluk bizlere hayatın getirdiği belkide yaşamsal koşullar olaraken zor olanıdır.

Ama onların ileride başkalarına bağımlı olmadan, özgürce bir hayatta yaşamlarını sürdürmeleri için eğitmen olarak hocaları , yakını olarak ailesi olarak bizlere çok iş düşmektedir. Zaman aşımı içerisinde kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri çok önemlidir.

ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLAR

Bu önem bize bazı şeylerin yapılması gerektiğinin bazen vermekte toplumla bütünleşmeleri amaçlanmaktadır. Zihinsel engelli bedensel engelli bir birey, içinde yaşadığı toplumda hayatın farkındalığını anlamamasına rağmen çok zor durum ve süreçte olduğunu belkide farkındadır.

Bu aile doktoru sürekli etkileşim ve iletişim içerisindedir. Zihinsel engelli birey kendisini fazlaca karşı tarafa ifade edebildiği zamanı belkide gelmeyecek mi acaba şeklinde düşünmektedir. Kendi ihtiyaçlarını bağımsız olarak karşılayabildiği , yapabileceği düzeyde toplum içerisinde kabul görmesi onun en çok arzu ettiği durumda beklenmektedir.

ZİHİNSEL VEDE BEDENSEL ENGELLİ ÇOCUKLAR

Zihinsel engelli ve bedensel engelli olan yetişkinlerin aile üyesi, işçi, öğrenci, aile bireyi boş zaman etkinliklerine katılım süreci var ise katılımcı olma, tüketicilik ve vatandaşlık toplumda buluşmalarda yer aldığı bütün gibi toplumsal rolleri üstlenebilmeleri için aile yakınları ile beraber ortak noktada tam bağımsız lıklarını kazanmaları için eğitimde olmaları gerekmektedir.

Bu amaca ulaşılması halinde ise kısa zamanda , bireyin bireysel farklılıkları ile yapabildikleri dikkate kolay olacağını algılayarak göze alınarak eğitim gereksinimlerinin belirlenmesi ve bu gereksinimlerine uygun eğitim şartlarının tümü olağan ortamlarının sunulmasıyla mümkün ve tamamen ise gerekli olabilmektedir.

BEDENSEL ÖZÜRLÜ BİREYLER

Bedensel özürlü olacağı gibi aile sine ve yakın larına çok zor gelen bir dönem olacaktır. Bazısı yatalak , bazısı bedensel uzun kaybında yaşayarak dönem dönem sıkıntılar yaşarlar. Hayatın gerekli anlarında gerekli olan hareket özgürlüğü kısıtlaması çok zor süreçle tabidir.

Sevgili Https://www.GungorenFm.com değerli kullanıcılarımız, vede okuyucularımız aile bireyinizin özürlü olması halinde bu özür tamamen hayatın zorlu yolcuğuna başlamak demektir. Günümüzde fizik tedavi süreci doktorları ile alınan tüm kararları beraberce anlaşarak ve uygulama haline getirerek uygulamak aile bireylerinin ileriki zamanlarda rahat etmesini sağlayacaktır.

Sizlere buradan sağlık dolu yarınlar temennisi ile özürlü gördüğünüz insanlara anlayışlı olmanızı temenni ederiz, Hoşça vede dostça kalmanız dileğimizle alasmaladık iyi günler dileriz. İçeriklerimiz sizlere nekadar yayarlı olup veya olmaması için sizlerden sadace olumlu, olumsuz mesajlarınızı bekliyorum.


Etiketler: , , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?