Zihinsel Engelli Çocuklarda Diş Tedavisi

Zihinsel Engelli Çocuklarda Diş Tedavisi

admin     01-10-21     Engellilerle Sohbet, ENGELSİZ YAŞAM FUARI, Zihinsel Engelli Çocuklar     Zihinsel Engelli Çocuklarda Diş Tedavisi     127 Defa Okundu

Zihinsen engelli birey olmak hayat ta oldukça zor bir bakım ve gereksinim ister. Engelli ailesi olarak oldukça zorlu bir sınav verir engelli birey in ailesi. Bir engelli ailesi hayatta zorluk çekerken ona yardımcı olmak insanı olarak herkesin az veya çok insanı olarak insanı duygusu olmalıdır.

Bu neden ile insanların anlayışlı olması ve insani olarak fıtratımızda hoş görü olmalıdır. Engelli olan bireyimizi dişçi ye getirmek belkide o ailesinin yaşadığı o günün verdiği zor günlerden birisi olaraktır.

ENGELLİ COCUKLAR

Dişçi koltuğunda zor süreç ve o günü bitirmek ise zor bir gündür engelli ailesinin. Buna istinaden söylenecek o kadar söz varki bu söz leri ne kadar anlatsak kıssadan hisseler ile anlatamayız. Yaşamadıkça anlayamacağımız için engelli ailesine destek olmak , engelli olan bireyi kendi yerimize koymak insan lık vazifemiz olmalıdır arkadaşlar.

Hepimizin bildiği gibi, engelli vatandaşlarımız kendi özel durumlarından dolayı kendilene ait olan yaşamsal konularda olan sağlıklı olmadıkları için engelli sınıfındalar. Engelli olan kendi bakımlarıyla ilgilenemeyebilirler.

Bunun için engelli ailesine çok iş düşmekle birlikte büyük bir sabır , azim lazımdır. İster zihinsel ister olsun , isterse bedensel anlamda olsun her şartta engelli olmak oldukça zor bir süreç tir. Biz bu amac ile sizlere anlatmakta olduğumuz makale de bu tür engeller kişisel bakıma engel olabildiği gibi diş bakımına bakamaya bilirler.

Bu yüzden sıkça diş sağlığına bakmaları için diş hekimlerine sık sık getirilneleri önerilir. Buna engel bir zaman olmamalıdır. Bu tür durumlarda dişlerde apse meydana gelen çürük diş eti çekilmeleri tedavisi gerekir. Diğer rahatsızlıklar bu bölgede etki alınan ağrı ve derin sızı ile oldukça rahat sız bir durum ortaya çıkar.

DİŞ VE ÇOCUKLAR 

Oluşan ağrı okadar seri ve sert olurki engelli olan kişinin dahada rahatsızlık vernesine neden olur. Bu nedenle diş tedavisine sık sık baktırmak gerekir. Ağrı ile kendini göstermeye başlamakta olan sancı artık tedavi gerektirmektedir. Bu tedavide gereken kontrol leri harfiyen yerine getirmek ailesinin başlıca görevi olmalıdır.

Diş hekimi ile alınan ilaçlar ve düzenli kontroller ile sağlıklı günler dileriz. Her an sağlıklı olan en güzel yarınlara kavuşmanızı dilerken , hoşça ve dostça kalın sevgili Https://www.GungorenFm.com ailesi iyi günler esenliklerle kalın sevgili  dostlar..


Etiketler: , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?