Zihinsel Engelli Çocuğa Sahip Ailelerin Psikolojik Durumları

Zihinsel Engelli Çocuğa Sahip Ailelerin Psikolojik Durumları

admin     17-10-21     Bedensel Engelliler, Engellilerle Sohbet, ENGELSİZ YAŞAM FUARI, Sohbet, Zihinsel Engelli Çocuklar     Zihinsel Engelli Çocuğa Sahip Ailelerin Psikolojik Durumları     223 Defa Okundu

Engelli çocuğu olan ebeveyinlerin oldukça zor süreç ve bu dönemden geçtikleri zamanların anlatımı kısdas olarak anlatılamaz bir açık gerçektir. Zihinsel özürlü , bedensel özürlü olmak aile bireylerine belkide hayatın en zor zamanını aile olarak geçirmeleri herkese ibret olması gereken bir tutum dur.

Buna istinaden her sağlıklının özür alması sağlıklı kalacağı alması değildir. Sağlık ve sakatlık eş değerde bir konum dur. Bu yüzden engelli ailelerine destek vermek ve onlara karşı evde dışarda hoş görü anlayış ile yaklaşım göstermek oldukça önem arz talep eder.

ZİHİNSEL ÇOCUGA SAHİP AİLELER

Siz okuyucu larımıza anlattığımız özürlü ailesinin yaşadıkları adlı makalemizde sorunlarla daha iyi baş edebilmelerini sağlamak için anlatımı her gün yapmaktayız. Bizim genel olarak anlatmakta olduğumuz ailelerin güçlendirilmesi gerekmektedir.

Aile lerin yaşadıkları zor süreç te olması ve bu durumdan zor olmasından dolayı güçlendirilmesi için ebeveyn lerin çocuklarının durumundan etkilenme ve bakım yükünü hafifleyici nedenler bulmamız önemlidir. Zor algılama , zor tanımlama dediğimiz süreçte aile bireylerinin yaşadıklarını yaşamak gerekir.

Anlamak insanın bu durumda en önemli durumu olmalıdır. Sohbet açısından aile ile anlaşmak bazen onun zor süreçte olduğundan zorlu olacak tır. Aile bireyini anlamak ve tanımak çok önemlidir. Bu durumda düzeylerinin bilinmesi yol gösterici olacaktır. Araştırma da bizzat olarak zihinsel engelli çocuğu olan ebeveyn lerin psikolojik durumları emin olun oldukça zor dönem dir.

Ailenin gece gün bir hasta ile uğraşması o aileninde ruhen psikolojik olarak rahatsız olduğunu gözlemle mekteyiz. Sizlere buradan aile ye verdiğiniz anlayışı vermenizi öneririz. Aile ile bakım yükünün değerlendirilmesi amacıyla yapılmıştır.

ZİHİNSEL ÇOCUKLAR VEDE AİLELER

Araştırma merkezinde bulunan iki özel eğitim merkezinde eğitmenler aile ye tam destek ve tam hizmet vermek noktasında her gün aile bireylerine anlatımda bulunmaktadırlar. Ailenin anlaması ve anlaşılması tanımlayıcı olarak yapılmıştır. Bizim ailelerin ebeveyn çalışma kapsamına hızlı şekilde alınmıştır. Veriler ve yapılan araştırmalar sonucunda ülkemizde çokça zihinsel ve bedensel özürlü insan bulunmaktadır.

Aile bireylerine hazırlanan soru taslaklarında özürlüler hakkında bilgi almak amaçlı sıralamada oldukça soru vardır. Ailelere sorulan sorular doğrulsunda bilgilendikleri ve bu bilgi aksamında hastalarına daha iyi hizmet ettiklerini sağlamaktayız.. Lütfen içeriklerimize olumlu, olumsuz şekilde yorumlarınızı bekliyoruz. Bizleri takip etmeyi unutmayın. Wep adresimiz ise Https://www.Gungorenfm.Com iyi günler, dileriz..


Etiketler: , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?