Zeka Geriliği, Özel Eğitim Hizmeti ve Engelli Aileleri Tespitler Öneriler

Zeka Geriliği, Özel Eğitim Hizmeti ve Engelli Aileleri Tespitler Öneriler

admin     02-11-21     Engelli Hakları Yasal Düzenleme, Engellilerle Sohbet, ENGELSİZ YAŞAM FUARI, Gungorenfm, Mobil, Otizmli Zihinsel Engelli Çocuklar, RADYO, Radyo Chat, RADYO FM, Radyo Mobil, Zihinsel Engelli Çocuklar, Zihinsel Engelli Çocuklara Sahip Aileler     Zeka Geriliği, Özel Eğitim Hizmeti ve Engelli Aileleri Tespitler Öneriler     152 Defa Okundu

Zeka geriliği olan çocuğa veya bir bireye birşey anlatmak ve ifade etmek oldukça zordur. Buna istinaden zeka geriliği olan aile doktor kontrol lerinde aksama yaşamamalıdır. İnsanın özürlü olmaması, aklı selim olarak düşünmede eksiklik olması yaşantıda baya bir eksikliktir.

Bunun için ise akıl dan düşünme ve yürütme, objektif olaylara bakabilme olarak algı yapmaktayız. Bundan dolayı yaşantımızda olan tüm ailevi ve bireysel olarak yaşanan gerçekleri algılamada zorluk çekme engelli ile yargılama ve sonuç çıkarma yeteneklerinin tamamı algılamama vardır. Bazen çok anlık, dirayet, eksiklik , zorluk , tutmada aksaklık , yürümede zorluk , anlamada ise sorun olarak yaşamaj zor dur.

ZEKA GERİLİĞİ VE ENGELLİ BİREYLER 

Buna tamamı ile objektif bakarsak sağlam birey olarak yardımcı olmamız gerekmektedir. Buna istinaden ise bilinç altına hafıza toplayamama tamamen zordur. Zeka, özür ile eş değer ile tamamen iki kutup açık noktadır. Sağlıklı, özürlü, arasında çok fark olduğu için sağlıklı olarak özürlülere hor bakmamanızı dileriz.

Sanal alemde yazılan engelli ve özürlü hakkında olan bilgilendirme makale lerimizdeki diğer şeyler arasında olan farkındalığı görmek için , makale lerimizi iyi okumanızı ve iyi algılamanızı dileriz. Ruhsal olarak akıl mantık ile ön plan yapma, mantıklı ve olgunca düşünmede sorun çözebilme yeteneği ile problem çözme aşamasında tam olmak demek tabiki aklı başında olmayı gerektirir.

Buna istinaden hem fikir de olmak , aklıca düşünmek engelli adaylarında yok tur. Geldiği anda hastalığın verdiği üzücü durumda ailece sakin olmakta fayda olacaktır. Tüm olasılıkları göz önünde bulundur duğumuzda yapacacağımız tek şeyde ön yargı ile algı etmek çözüm olamayacağını aslında düşünmemiz den geçecektir. Gerekli durumda gereken olarak en iyi bir durumda olmayan bireyin doktor , hasta arasında olan ilişkiyi düşünmekte fayda olacaktır.

ENGELLİ AİLELERDE TESPİTLER VE ÖNERİLER 

Özürlü bir adayın verdiği zor bir gün açısından , zorluk aşamasında olmakta zor olacaktır. Sizlere burada anlatmakta olduğumuz sağlık aşamalı makalemizde her gün yeni bir konuya değiniyoruz. Bunun sizlere faydası olacağı düşüncesinde olmak bize azim veriyor.

Sevgili okuyucular ve saygı değer arkadaşlar , Sizlere sağlık ve esenlikler dileyerek aranızdan ayrılırken , dostça ve hoşça kalın arkadaşlar. Bu gibi yazilan önemli İceriklerimiz sizler için bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bizimde Https://www.GungorenFm.com ailesi olarak tek istediğimiz şey olumlu, olumsuz, mesaj larınızı bizlerle paylaşmanizdır.


Etiketler: , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?