Sanal Alemde İslam Odaları

Sanal Alemde İslam Odaları

admin     17-12-21     Din Chat Odaları, Din Sohbet Odaları, GENEL, İslami Chat, İslami Chat Odaları, İslami Sohbet, Sanal Alemde İslami Sohbetler     Sanal Alemde İslam Odaları     428 Defa Okundu

Sanal alem , sohbet cet , muhabbet tarzı , gevezeliğin yeri olasa da sanal alemde İslam konusu işlenmeden geçilmemelidir. İslam esası ve hususu olmak üzere konuşulan konu , cet üzeri ve mirc üzerinedir. Mirc ile gelenlerin sanal alem de İslam da görüş , fikir beyan etmeleri tamamen kişinin yaşantısı ile eş değer olmasa da anlatımlarında İslama yer vermektedir.

Hayat yokunda ilerlerken yaşlarımız bizi doğrucu olarak tutan tek yön İslam ve dindir. Sanalın kuralı etiği vardır. Bu başkalarını rahatsız etmememi bu aşamada dikkatli olmamızı esas vurgu ile vurgulamaktadır. Zaman içerisinde sohbet odalarımızda tanıdığımız arkadaşlar ile ortak fikir olarak beraber açmış olduğumuz konularda sabit fikirli olmamak bazen gerekmektedir.

SANAL ALEMDE SOHBETCİ ARKADAŞLAR

Sabit fikirli olmak sanal alemde , karşımızda olan sohbet ci arkadaşımızın görüş ve önerilerine kendimizi kaptırmamız dır. Bu kapatma karşımızda olan chat ci arkadaşımızı İslam konusunda tanımamıza neden olacaktır.

Saygılı bir ortam içerisinde anladığımız olaylarda anlaşılmak ve anlamak önemli yaşam tarz ve biçimdir. Bu yaşantı bize en iyi yön ve çizelge ile karşımızda olanların bizlere saygı duymasına neden olacaktır. Saygı görmek ve saygı almak konusunda dikkat eden herkes kazançlı olacaktır.

SANAL ALEM DE SELAM VERMEK NEDİR

Sanal alemde selam vermek ve sohbet ortamında selam almak bizi erdemli eder. Geldiğimiz ve bulunduğumuz sohbet evin de selam vermek bizi aslımızı temsil eder. Selam vermenin , selam almanın yaşı asla yoktur. Büyük küçüklere , küçük ise büyüklere sohbet chat odalarında selam vermesi sünnet , selamı alması ise farzı kıyafetidir.

Selam verirken sünneti , selamı alırken ise farzı yerine getirerek İslam be dinin bizlere vermiş olduğu yükümlülüğü yerine getirmekteyiz. Hassas noktamız olan İslam dini , bize bu kadar güzel bir yaşam tarzı sunarken bundan neden faydalanmayalım değilmi.

Faydalı olanı alarak faydasızı kenarda bırakarak hayat düzenimizi İslam ve din üzerine inşa edelim. Düzen demek sağlıklı , huzurlu, bir yaşantı demektir. Biz kendimize en iyisini isterken Müslümanlar olarak karşımızda olanlara da aynı itinayı göstermemiz gerekmektedir. Hayat yaşantı şartlar hususunda en iyisini Allah herkese nasip etsin diyerek , Sizleri Allaha emanet ediyoruz. Sevgi ve saygı ile dos hane olarak kalın…


Etiketler: , , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?