Otizmli ve Zihinsel Engelli Çocukların Annelerinin Otistik Belirtiler Gösterme

Otizmli ve Zihinsel Engelli Çocukların Annelerinin Otistik Belirtiler Gösterme

admin     23-10-21     Bedensel Engelliler, Otizmli Zihinsel Engelli Çocuklar, Zihinsel Engelli Çocuklar     Otizmli ve Zihinsel Engelli Çocukların Annelerinin Otistik Belirtiler Gösterme     138 Defa Okundu

Aile,nin otizmli çocuk sahibi olması yeni doğan ailesi adına çok üzücü bir durum dur. Bu durum karşısında ne yapacak larını şaşıran aile nin iç duygusu tarif edilemez bir moralsizlik , düşünmesi zor bir durum olarak ortaya çıkar.

Otizmli bir bebek sahibi olmak o ailenin yaşantısının zor olarak başlayacağı günlerinin artık habercisidir. Otizm demek engelli bir birey demektir. Buna istinaden ise  birey özürlü bir çocuk olduğunda aile içi ilişkiler bile zor duruma girer.

OTİZMLİ ÇOCUKLAR ENGELLİ BIREYLER

Artık tedavi için hastane yolları açık hale gelmiştir. Bizim burada buna isim olarak , doktor ve aile arasında ki mekik dokunması adı verilebilir. Bizim ise aile fonksiyonunda bazı sorunlar ortaya ister istemez olumsuz şekil de  çıkabilmektedir.

Otistik , otizm ve engelli çocuğu olan birçok aile çocuklarına yardımcı olmak ve onların neler ile  karşı karşıya kaldıklarına göz önünde bulundurmak gerekemktedir. Aile nin  yapacaklarını ya da özürlü Otistik ve otizmli  çocuğun kendi yaşantılarını idame ettiremeyecekleri düşüncesi aile yi çok çökertmek tedir.

Buna bizim ne yapabileceğimiz konusuna gelince aileye destek çi olarak psikojik olarak yardımcı olmamız gerekmektedir. Ne yönde etkileyeceğimizi ailenin bilmediğimizden soru sorarak ihtiyac manasında destekte verebiliriz.

Bazı durumlarda tedavinin sürecinde neyin nasıl olacağını bilmeksizin hayat sürdürmek tabiki zor süreç olacak tır. Buda neyin ne zaman ve nasıl olacağının  bilmemenin endişesini taşırlar. Genellikle çok özel hastanelerde tedavi ettirmek isteyenler , devlet hastanesi olarakda hizmet alabilirler.

Özel de tedavi masraflı olduğundan bazı aile bireyleri devlet hastanesi olarak orada tedavi ettirmektedir. Bizim burada sizlere olan anlatımımız da ise tüm  gereksinimleri olan bu çocukların aile yaşantısına bakmaksızın ailenin otizmli ve obsesif li çocuklara iyi bakmaları gerekmektedir. Buna  uyumunun sağlanabilmesinde bazı sıkıntılar ortaya çıkar ve zor süreçler yaşanmaktadır.

OTİZM Lİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ

Otizm gibi , engelli gibi , obsesif bozukluk gibi sorun yaşayan birey tamamen kendini bakıma muhtaç olduğunu bazen anlamamaktadır. Daha çok gelişimsel bozukluğu olan birey ve çocuğa sahip anne , babalar zaman , zaman okadar çok zor duruma kaldıklarını bildiklerinden kendilerine olan güvenleri ve  güvenlerini yitirdiklerini hissederler.

Arkadaşlar malesef günümüzde Otizmli veya Engelli çocuklarımızın hayat şartları okadar çok zor ki bizlerde onları hayata tutturmak güvenlerini sağlamak için elimizden geleni herşeyi yapmak vede yapmalıyız aileleri olarak. Bizleri takip etmeyi unutmayın Sevgili Https://www.GungorenFm.com ailesi..


Etiketler: , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?