Normal ve Zihinsel Engelli Bireylere Kuramsal Bakış Açısı

Normal ve Zihinsel Engelli Bireylere Kuramsal Bakış Açısı

admin     27-10-21     Bedensel Engelliler, Engelli Hakları Yasal Düzenleme, Engellilerle Sohbet, ENGELSİZ YAŞAM FUARI, Gungorenfm, Otizmli Zihinsel Engelli Çocuklar, RADYO, Radyo Chat, RADYO FM, Zihinsel Engelli Çocuklar     Normal ve Zihinsel Engelli Bireylere Kuramsal Bakış Açısı     299 Defa Okundu

Özel gerek sinimli çocukların gerekli görüldüğü taktir de gereken ilköğretim okullarında kaynaştırma ve bu uygulamada beraber anlaşmak neticesinde iyi bir yön ve aşama kaydetmek gerekmetedir.

Buna istinadan her bireyin anlayacağı ve eğiticisininde anlatacağı şekilde anlatması onlara iyi bir çizelge olacak tır. Durum bundan ibaretken bu uygulamalarına katılımlarıyla katkı eden  ilgili iki örnek olaya dahil olur. Buda tabiki her ili tarafın anlatırken  tarzına uyum sağlıyacak tır.

ENGELLİ BİREYLERE YAŞAMAK 

Sizin  ve bizlerin  zihin sen  engelli ler öğretmenliği bölümüne ilişkin hoca lar ve eğitimciler olarak sizlerin açık  görüşlerini almak isteriz. Buna istinaden  hazırlanan forma yönergeler ile bu aşamada  doğrultusunda en iyisi  belirtmişlerdir.

Analiz olarak analiz sonuçlarına göre eğitim ve öğretim bizim için ne kadar önemli ise eğitim engelli içinde okadar önem arz eder. Bundan dolayı eğitmenlik belki öğreticisi için çok zor sürece tabidir. Ama bunun için yapılması gereken yapılmalıdır.

Dünyanın neresine giderseniz gidin eğitimciler öğrencileri için elinden gelenin iyisini yapıyor. Bu tabiki aile biteyleri için oldukça önemli dir. Bu çok önem li ikili kavram dır.

Araştırma projesinde çalışan ve çalışmayan tüm arkadaş ve öğrenci lerin özel yaşantısında ki tüm gereksinimli çocukların kaynaştırma uygulamalarına katılımlarını genel olarak olumlu veya olumsuz olarak sınıflandırabiliriz. Bazına olumlu olan sonuçlar bazen olumsuz olabilir.

NORMAL ZİHİNSEL ENGELLİ BIREYLER

Bunu değerlen dirdikleri zaman daha iyi bir gözlem gerekli şekilde belirlenmiştir. Kaynaştırma aşamasında uygulamalarının sınıftaki diğer çocukların diğerlerinden farkındalıkları gözle görülür şekilde alışılmaktadır. Bu farklılıkları kabul etmesine katkı sağlayacağına ilişkin görüş açısından görüş bilditmek bu hususta belki doğrudur.

Buna bakıldığında ise araştırma aşamasında ki olan tüm gerekli projesinde çalışan bütün öğrencilerin daha da olumsuz belkide bir bakış açısına sahip oldukları daha iyi yönde ortaya çıkmıştır. Ayrıca araştırma sonucunda bu gibi projesinde görev alan öğrencilerin öğrenim gördükleri kendi dalındaki öğretimle bu bölümden memnuniyet lerinin ve iyi bir gelecekleri olacağına dair iyi biz izlenim alanlar oldukça mevcuttur.

İnsan umut larının peşinde aynı projede görev almayanlara anlamlı olarak buna göre anlamlı derecede fazla olduğu gözlenmekte ve iyi akış ta belirlenmiştir. Buradaki anlatimlarimiz sevgili Https://www.GungorenFm.com dostlar engelli birey lerimiz dünya üzerinde her şekilde vararak ve var olmaya devam edeceklerdir.

Bizler sadace okdar uzak olmamak şartı ile elimizden geldikçe, ister aile , ister dost , isterse her hangi biri olarak yardım edelim lütfen arkadaşlar. Sizlerden ricamiz İceriklerimize arkadslarzla paylaşmak nekdar çok paylaşım okadar çok bireylere yardım eli uzata biliriz.


Etiketler: , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?