Milli Parklar Tabiat Parkları ve Sulak Alanların Erişilebilirliği

Milli Parklar Tabiat Parkları ve Sulak Alanların Erişilebilirliği

admin     03-03-19     BİZİM DÜNYAMIZ, GENEL, VİZYONUMUZ MİSYONUMUZ     Milli Parklar Tabiat Parkları ve Sulak Alanların Erişilebilirliği     1052 Defa Okundu

Gungorenfm Radyo Haber Sitesi Bizim Dünyamız programına ulaşan haberlere göre Engelli Seyyah Gezgin Ayhan Metin

Milli Parklar Tabiat Parkları ve Sulak Alanların Erişilebilirliği toplantısına katılarak bilgi alış verişinde bulundukları söyBiziledi.

Bizim Dünyamız Gungorenfm Radyo Haber Sitesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün “Milli Parklar Tabiat Parkları ve Sulak Alanların Erişilebilirliği” ile ilgili çalışması engelli sivil toplum örgütlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantı; engelli ve yaşlılara yönelik hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının, milli parklar, tabiat parkları ve sulak alanların erişilebilirliği ve bu alanlarda yapılabilecek uygulamalar konusunda görüş ve taleplerini iletmeleri amacıyla düzenlendi.

Bizim Dünyamız Gungorenfm Radyo Haber Sitesi

Toplantıda sivil toplum kuruluşlarından Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Engelliler Konfederasyonu, Sağırlar Konfederasyonu, Görme Engelliler Federasyonu, Down Sendromlular Derneği, Sağlığın Geliştirilmesi Derneği, Türkiye Emekliler Derneği, Türkiye Yaşlılık Konseyi Derneği, Türkiye Otizm Meclisi–İlgi Otizm Derneği, Engelli Hakları ve Erişilebilirlik İzleme Denetleme Derneği, Engelli Stratejileri Araştırma Derneği, Anadolu Engelliler Birliği Derneği’nden katılım sağlayan temsilcilerce milli parklar, tabiat parkları ve sulak alanların erişilebilirliği ve bu alanlarda planlanabilecek faaliyetlerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Yıllardır zamanının büyük bölümünü Engelli bireylerin yaşamda karşılaştıgı sorunlara çözüm projelerinde yer alan Ayhan Metin her zaman pozitif sosyal yaşam konularında ilklere imza atmıştır.

ülkemizde erişilebilirlik konusu kanayan bir yara olup bu konuda ciddi yaptırımların olması gerektiğine şahitlik ediyoruz.


Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?