İslami Sohbet Chat Odaları

İslami Sohbet Chat Odaları

admin     23-11-21     Din Chat Odaları, İslami Chat Odaları, İslami Sohbet, İslami Sohbet Chat     İslami Sohbet Chat Odaları     247 Defa Okundu

Sohbet yapmak İslam da nedir. Türkçe sohbet ederken İslami adap lar nelerdir. Bu konular derin mevzuat gerektirir. İslam derinliktir. Bizim burada gayemiz İslam da yaşanılan ve yaşanması gereken konu tezlerini sizlere açıklayabilmektir. Açıklamacı olmak biraz meziyet ister.

Bilgili olmak bu konuda önemlidir. Her alanda yapılan sohbetlerin arasında İslami konularda konuşmak aslında bizim yararımızadır. Zararlı olan her şeyden , herkesten uzak olmak hayrımıza olacaktır. Günün Sitresini , hayatın yorgunluğunu üzerimizden atmaya yarayan iyi bir arkadaş , iyi bir dost olarak aramıza katılan en değer limizi bizi üzmeyen , bizi toplumda rencide etmeyendir.

İSLAMİ SOHBET 

İslamda rencide etmek iyi olmamaktadır. İslamın esasları ile yaşanan her hadise bizim hayrımıza olan en güzel Çizelgedir. Aslında İslamı yaşamak ve İslama göre kendimize çeki düzen vermek hususunda dikkat edersek konuların derine değilde daha hafif indirgenmesi söz konusu olacaktır.

İlim bilmektir. İlim öğrenmektir. İlmi öğrenme aşamasında elimizden geleni edersek şayet , ilim yaşamak bizim içim daha kolay olacaktır. Bilgi aşamasında faydalandığımız kütüphane , ilim için öğrenmeye çalıştığımız ilim hocaları , ilahiyatçı lardan faydalanma hususunda bizim yapmak istediğimiz her şey bize iyi bir izlenim olacak dır.

Müslüman olan diğer Müslüman kardeşine yanlış yapamaz. Her alanda hoş görülü olmak dinimizin en güzel ahlaki değerlerinden bir tanesidir. Tevazu ise onu süslen diren dir. Tevazu insana yakışan manevi huzur verendir. Değerli arkadaşlar ve saygı değer dostlar , günümüzde İslam dan uzaklaşmamanın bir yolu kuran kurslarında eğitim almak din ve ahlak bilgisi üzerinde öğrenim görmektir.

İSLAMİ MUHABBET 

İmam hatip liseleri , kuran kursları , ilahiyat bölümleri bizi din de ve İslam da en güzel öğretici olarak hayatımıza sunulmaktadır. Aile büyükleri olarak , çocuklarımızı eğitirken din ve İslam üzerine yetiştirmeyi öncelik olarak yapmamız gerekmektedir. İslam da zorlama olmayacağı gibi , İslamda kolaylık vardır.

Biz size bunları anlatırken umarız yaşam felsefemizde hepimizin İslam ve din üzerine öğrenim görmemizi Allah nasip eder. Sizlere dinin gerekeni olan selam vermek sünnet , almak ise farz olduğunu buradan belirtirken aranızdan ayrılmak istiyorum.

Https://Gungorenfm.Com ailesi olarak Bir daha ki sunumda tekrar görüşebilmek umudu ile selam ve sevgi ile kalın. Sizlere önce Allaha , sonra size emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla sevgili dostlar.


Etiketler: , , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?