İslami Chat Evlilik Siteleri

İslami Chat Evlilik Siteleri

admin     07-12-21     Din Chat Odaları, Din Sohbet Odaları, İslami Chat Evlilik Sitelerİ     İslami Chat Evlilik Siteleri     225 Defa Okundu

Hayatımın konusu İslam olmak üzere işlediğimiz dini konular ve sohbetler için sizleri tanımak isteriz Sizi tanımak kendimizin zaman biriminde iyi bir gün geçirmesi demek olacaktır. İslami Chat Evlilik Siteleri İslam üzerine bağdaştırılmış bir konu dur. Bu konu tamamen kişiler arasında bire bir fikir ile konu olarak açılabilir.

Her zaman konular İslami evlilik üzerine değildir tabi ki. Ama bu günkü makalemizi sizlere İslami hususu ve İslami evlilik üzerine yazalım istedik. İslam da evlilik iki insanın Müslüman olması arasında olan en ince noktadır. Bu tamamen dini bilgisi olmayanda da olabilmektedir. Bizim İslam ile bütün olarak yaşamamız , İslam olarak bunu algılamamız dini olarak aslında bize iyi gelecektir.

İSLAMİ EVLİLİK NEDİR VE NASIL OLMALIDIR

İslamda evlilik başında imam nikahı gelmektedir. İmamların kıydığı İslami usul ve esaslara göre imam nikahı kıyılı ve erkek ve bayan çiftler karı , koca olarak akraba eş dost arasında karı ve koca olarak herkese ilan edilir. Bu İslamın gerektirdiği en ana unsur olarak birinci sırada gelmektedir.

Onun yanı sıra İslami esaslara göre evlilik yapan çiftler devlet nikahını da yaparak maddi olarak kanunu tüm haklara bayanlarımızın kavuşmasını sağlar. Bu sağlama konusunda artık bayan arkadaşımız eşinin kazanımı ve birikimine ortak hak sahibidir.

İslam da evlilikte mahrem ve namahrem olarak bilgi ve birikim İslami esaslarımıza göre olmalıdır. Dinde zorlama olmayacağı gibi , kimseye zorla bir şey ettirilemeyeceğini de bilmemizde fayda vardır. Zorlama ve zorluk çıkartmak kişilerinin evlilik düzenini saracağından olgun görüşlü , sabırlı, alçak gönüllü , güler yüzlü olarak olaylar aşamasında metanetli olmakta fayda olacaktır.

EVLİLİKTE DİKKAT EDİLECEK UNSURLAR

Bayan veya erkek olsun evlilik hususuna dikkat etmelidir. Temel de nikah , İslam usuller işte bu neden ile dikkate alınmaktadır. Sizlerin bunları bilmesinde dostlar fayda olacaktır. İslamda varlık da şükür , yoklukta yine şükür ve sabır çok önemlidir. İsraf haram olduğu gibi , israf etmek o evlilik bereketini İslama göre kayıp eder.

Tutumlu olmak , israf etmemek evlilikte ileriye doğru bize rahat rahat sunacaktır. Sizlere İslam husunda dikkatli olmanızı , sohbet ederken hoşgörülü olmanızı dileriz. Hoşgörü ve merhamet sizi siz eden olacaktır. Kalın sağlıcakla sevgili gönül dostları. Allaha emanet olun. Görüşmek üzere esen kalın arkadaşlar.


Etiketler: , , , , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?