Engellinin Yaşamsal Sorun Ve Sitresleri

Engellinin Yaşamsal Sorun Ve Sitresleri

admin     17-11-21     Engelli Olanlarin Takıntıları, Engelli Olanların Yemek Sorunu, Engelli Olmanın Nedenleri, Engellilere Verilen Rapor, Engellilerin Yaşamsal Sorunu, Engellilerle Sohbet, ENGELSİZ YAŞAM FUARI, Görme Engelli Bireyler, Zihinsel Engelli Çocuklar, Zihinsel Engelli Çocuklara Sahip Aileler     Engellinin Yaşamsal Sorun Ve Sitresleri     207 Defa Okundu

En geniş anlamda açıklamak gerekirse engellilik, sosyal faaliyetlerin kısada olsa da yapılmasını engellemektedir. Engelli olmak Türklere ait bir ley değildir. Yaşantısını her yörede saplayan herkese mevcuttur. Bu neden ile hayata katılımdaki sınırlanmışlık , öz güvenlik , yaşamlık olayı ya da eksiklik engelli olma durumudur. Engellilik olan kişilerde sitres bazen hat safhalara kadar çıkar ve bu aile üyelerine zor anlar yaşatır. Bu bir  durum olmada kalıcı bir özürlülük halinin sonucu olarak hayatın sonuna kadar engellide kalacak bir bütün rahatsızlıktır.

Bu rahatsızlık ne kadar rahatsız edicidir, bunu aile sinden başla ve yaşayandan başkası sanırız anlayamazlar değilmi dostlar. Her insan olarak , bireyin belirli Aktivitelerini yapamaması , bunu istediği halde elde edememesi onun hastalık oranında daha çok zorlanacağını gösterecektir. Bunun bu akışta yerine getirmesini sağlayan faktörlerden birisi olan sağlık işte zor sürece böyle birer. Buda biraz zoraki yaşam adı alır.

Zorlu yaşam x yaşam standartlarından uzak durum , hayatın getirisi ve götürüsünden faydalanamayan özürlü , engelli olmak hayatın en zor yaşantısından bir tanesidir. Buna kısıtlı hayat ve zorlu yaşam diyoruz. Sosyal yaşamdaki en tabi olan bazı şeylerden birtanesi de istediği yere tek başına gidememek ve bu kişiye verdiği sitresin zor olması. Bunun yerine rollerini yerine getirmesini engelleyen en büyük zorlu bir durumdur.

ENGELLİLERİN YAŞAMSAL SORUNLARI

Engelliliği ortaya çıkaran sağlıksız yaşantı , özürlülük, tedavisi eksikliği olarak düzeltilmesi mümkün olmayan, ancak Rehabilite ile bunu daha iyiye taşıyabilmek doktor , hasta ilişkisi olarak iyi bir Rehabilite edilebilen bir durum olarak bunu haliyle daha iyi kabul edilmektedir. İçinde yaşadığımız aile ortamı , içinde yaşadığımız sosyal faaliyetlerin ve toplumun engellilik, sakatlık , özürlülük üzerinde yaygın bir ölçekte toplumsal olarak bakış açımızda engellilere asla yanlış olarak bakmamalıyız.

Bu bizi de , hastamız olan engellimize de üzer. Her sapkınlığın özürlü olacağı olacağı düşüncesini aklımızdan , içimizde düşürmememiz dileklerimiz ile bir yaşam şimdiden sizlere diliyoruz. Bu bir olgu haline gelse de sağlık sorunu, hiç istenmeyen bir yaşamsal büyük sitres ve sıkıntıdır. Https://www.Gungorendm.Com ailesi olarak sizlere en içten dileklerimizle Sizlere sağlık neşe dolu günler dileriz. İçeriklerimiz sizler için aydınlatıcı olduysa eğer, lütfen bizlere mesaj, görüşlerinizi bildirmeniz itibariyle sizlerle daima bu gibi sosyal içerikler paylaşmak isteriz, sevgili dostlar. Her günü sağlıklı, hayata dolu dolu sarılmanız dileğimizle görüşmek üzere..


Etiketler: , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?