Engellilerle Sohbet

Engellilerle Sohbet

admin     27-09-21     Canlı Radyo, Engellilerle Sohbet, Gungorenfm Sıkça Sorulan Sorular, RADYO, RADYO FM, Sohbet     Engellilerle Sohbet     257 Defa Okundu

Engelli olan arkadaşlarımıza sohbet edebilecekleri en güzel sakin sohbet yeri Https://www.GungorenFm.Com odalarından sesleniyoruz. Aslında engelliler için yapılacak olan çokça şey vardır. Bu tamamen yapım aşamasına uygun olabilecek düzenleme olmalıdır. Yol kaldırım ve otobüslerde engelliler için atarlar düzenlemeler belediyeler tarafından yapılmakta olup engelli olan herkese kullanıma açık hale getirilmesi gerekmektedir.

Bizim bu eğitimin sadece başlangıcı aslında. Sonrasında çocukların alıştıklarından farklı oyun , büyükler için farklı sistematik tüm gerekli donanımlar olmalıdır. Bu yönde olmayı bizzat tecrübe edecek olan bireyler tamamen bu düşünce ve tezlerini sunmak adına edebilmeleri için Aktiviteler öneriliyor. Öneri sunmak ve öneri almak her kes için aslında yol aydınlatıcıdır.

ENGELLİ SOHBET ODALARI

Bu yüzden önerilere kulak vermeli ve gerekenleri yamaları için gerekli birimleri Teşvik etmeliyiz. Yani ince detay ayarlamalarının becerilerinin gelişmemiş olmasını anlatmak da bir düşüncedir. Sizler için elinde bahçe eldiveni çabalamak da bir nevi aritmetik tir. Elinde tornavida ile civata sıktırmak, masayı kurmak gibi basit olan bazı şeyleri engelleri bireyler yapabilmektedir.

Bu bir görevi başka bir dilde söyleyerek konuşma veya anlatma , anlama yeteneklerinin olmadığı durumları anlatmak gibi Aktivitelerdir. Bu aktivite de önemli olan anlatım dır. Anlatmakta sabırlı olan görevliler engelli bireylere anlaşılır olursa engelli tüm herkesin az veya çok öğrenme kapasitesi vardır, bunun doğrusu. Buralarda engelliler olarak bizim hayatımızın içindeler.

ENGELLİ CHAT ODALARI

Çocuklarımız girdiği tüm oyun alanlarında eğlenmek onlarında hakkı dır. Deniz de yüzme , havuz da felçli birinin yüzmesini sağlayan eğitimciler ile yüzme kurslarından faydalanmaktadırlar. Dizayn edilmiş makineyi çalışırken görüyor olmaları onları heyecan ile karşı karşıya koyar. Banyo da tekerlekli sandalye si ile gelen birine sorular sorabiliyor olmak onunla kendi dilinde konuşmak engel olan arkadaşımıza cesaret verecek tir.

Bu nedenle cesaretlendirici olmakta fayda ve olanak vardır. Sizler bu gibi olan görüşlerinizde sabit seniz paylaşımda öncü kuruluş olarak engelli bireylere faydalı olmaya çalışmalıyız. Bir sağlam insanın özürlü olabilmesini aklınızdan çıkart mamanızı ve tüm engelli arkadaşlarımıza hassas şekilde davranmanızı dileriz.

Sizler bu yönde olumlu olursanız görenlerde o yönde uygulama eder unutmayalım . Sağlıklı günler dileriz değerli arkadaşlar. Https://www.GungorenFm.Com ailesi olarak esenlikte kalın arkadaşlar…


Etiketler: , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?