Engelli Olanların Takıntıları

Engelli Olanların Takıntıları

admin     09-11-21     Bedensel Engelliler, Engelli Hakları Yasal Düzenleme, Engelli Olanlarin Takıntıları, Engellilerle Sohbet, ENGELSİZ YAŞAM FUARI, Görme Engelli Bireyler, Zihinsel Engelli Çocuklar, Zihinsel Engelli Çocuklara Sahip Aileler     Engelli Olanların Takıntıları     338 Defa Okundu

Çocukta engelli ise takıntı oranı az olsada, erişkin insanda takıntı olarak hastanın takıntı durumuna gelmemesi bazan imkansızdır. Takıntı hastalığı engelli olan için aslında üzücü ve yorucu bir sistemdir. Takıntı hastalığına yakalanan engelli hasta lar , aile lerine zor olarak süreç yaşatırlar.

Bu durum psikiyatri olarak tedavi görmeyi gerek tirir. Tüm gereksinimleri belki ortadan kaldirmaz ama tedavi süreci iyi giderse iyi sonuç ortaya çıkacaktır. Hasta , doktor ilişkisi çok önemlidir. Buna istinaden alınan tedavi süreci , sürekli olarak kontrol düzeni sağlanmalıdır. Yani çocuğun sağlık sorunu nedeni ile , yetişkin bireyin engelli olması nedeni ile obsesyonlara tepki olarak alacağı hareket ve yaptığı tekrarlayıcı davranış tabiki her gün değişkenlik gösterebilir.

Buna dair engelli veya zihinsel olarak takıntı eylemlere de tıp dilinde engelli olarak adı verilmektedir. Örnek olarak sizlere anlattığımız takıntı adlı makalemiz de bir kişinin ellerinin takıntı olması ve ona acabalar ile bakmasıda bir takıntı reaksiyonudur . Buna karşılık olarak ise temiz olduğu bilmesine rağmen hala acabalarda kalması onun iste takıntılı nir hasta vakası olduğunu gösterir arkadaşlar.

Engelliler Ve Engelli Çeşitleri 

Hayat bazen bizi olumsuz olarak etkikesede takmamayı öğrenmekte fayda vardır. Bunun var olması ve olduğunu düşünmesi ‘obsesyon’, olarak adlandırmaktayız . Bizim amacımız bu düşünceden kurtulmak için gereksiz takıntı etmemek ve o şekilde hayatı idame ettirmemiz gerekmektedir. Obsesyonlar ve kompulsiyonlar az oranda olsada bu ister istemez az oranlada herkeste görülebilir. Buna bazen kendimiz düzetme yolu ile çare bula bilriz. Bazen ise doktor ile işbirliği içerisinde çare bulabiliriz.

Hasta doktor ilişkisi olarak her ay gerekli kontrol leri ederek ilaç takviyesi almaktan çekinmemeliyiz. Zaman baen sıkıcı olasada takıntı , vesvese olarak engelli hastalarımıza daha çok olabilmektedir. Bunun geçici olduğunu , uzun kalacağını düşünmemenizi dileriz. Hayatın gerekli şartları , hayatın gerekeni olarak sağlığımız bazen etki tepki olarak aşırı derecede etkileşim eder.

Dolayısı ile arkadaşlar tamamen her şey elimizde olmasada gayret içerisinde okmakta fayda olacaktır. Günün en yorucu olanı engelli hastalarımızın takıntılı şeklinde ki süre gelen hayatlarından bizlerde olumsuz şekilde etkileceğimiz dir. Bu anlatıklarımız sevgili Https://www.GungorenFm.com ailesi Sizlere aydınlatıcı olduysak eger ne mutlu bizlere arkadaşlar. Sizlere bu hayatta sağlık , güzel yasam, sihhat diler iyi günler dileriz. Her yazımızda hatırlatmakta fayda görerek sizlerden ricamız yazılan İceriklerimize lütfen olumlu, olumsuz eleştirileriniz bizler için çok önemlidir sevgili dostlar.


Etiketler: , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?