Engelli Hakları, Yasal Düzenlemeler ve Yaşanan Sorunlar

Engelli Hakları, Yasal Düzenlemeler ve Yaşanan Sorunlar

admin     21-10-21     Engelli Hakları Yasal Düzenleme     Engelli Hakları, Yasal Düzenlemeler ve Yaşanan Sorunlar     215 Defa Okundu

En geniş anlamda engellilik, engelli hakları ve sosyal hayata katılımdaki durumları tamamen kişisel haklara aittir. Anlaşmasızlık ya da eksiklik sosyal haklara saplanmış bir durumudur. Engellilik olarak hak hukuk anlaşımında gerekli olan kanun ve hukuksal olarak herkes aynı haklara sahip tir. İnsanların , bir özürlülük halinin sonucu olarak bireyin hakları daha çok korunmalı ve üstüne titizlik ile durulmalıdır.

Bu durum tamamen olanak tüm fikirler ile sabit olmalıdır. Bireyin belirli aktivite lerini yerine getirmesini sağlamak ve sosyal yaşamdaki tüm gerekli olan rollerini yerine getirmesini bütün zorlukları aşmada onlara yardımcı olmalıyız. Durumun kanunu olarak hukuksal olan tüm gelişmelerini takip ederek gerekli aşamalarda sabır kılınmalıdır.

ENGELLİ HAKLARI YA YASALARI

Bizi engelleyen bir tutum ve bu durum, Engelliliği ortaya çıkaran özürlülük, tedavisi doktor ve hasta arasında olam iletişim anlaşılmak ve anlaşmak adına çok önemlidir. Bunun düzeltilmesi mümkün olmayan ancak rehabilite edilebilen birile tabiki durum olarak kabul edilmekte ve bu durum ortamında iyi bir kuralcılık içindedir.

İçinde yaşadığımız toplumun kendine göre has yaşam tarz ve hayat hikayesi vardır. Buna istinaden katılım sürecinin de etkisiyle engellilik, rahatsızlık durumu üzerinde yaygın ölçekte politika üretilir bir olgu haline gelmiş tüm engelli ve özürlü hakları korunarak güven altına alınmalıdır.

Bu ve bunun gibi olan engelli bireyler yaygın ilgi ile karşılaşır olmuşlardır. Özellikle engelli olan özürlü kimselerin çalışma sosyal aktivite olarak hayatına katılımları zor olması konusunda zor bir durum prtaya çıkacaktır değilmi. Bunu tartışmalar ve bu tartışmalar doğrultusunda çokça projeler, fikir anlaşmaları üretilmektedir.

Engelli bireylerin özür lü olması nedeni ile çalışma hayatında yer almaya başlamaları bir yandan kendilerini parçası olarak hayatta görmeleri tamamen iyi bir tepki olarak içimize sindikleri görülmüştür. Bunun gerçek ara yüzü olan sosyal hayatta oldukları toplumun anlamlı bir parçası özürlülerimiz dir.

ENGELLİ HAKLARI VEDE YAŞAMLARI

Tüm özürlü insanlarımıza tanınan haklar ve hukuksal olarak iyi günde iyi bir zamanda gerekli olan bütün gerekceler sunulmaktadır. Özürlü hakları ve engelli hakları korunmasında gereken neyse yapılmaktadır. Günümüzün en iç açıcı oluşu olan hukuk olduğu sürece tüm hukuksal olaylar iyi yönde sonuç verecektir.

Evet sevgili dostlar, güzel arkadaşlar burda anlatmak istediğimiz konu ise kısacası şudur, Özürli bireylerimizin hakları, yasaları, vede yaşamaları hakkındaki kuralları kısaca belirtmek vede sizlerle paylaşmak istedim. Bir dahiki makalemizde görüşmek dileğimizle iceriklerimize duygusal fikirlerinizi olumlu, veya olumsuz ög görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayın, iyi günler dileriz Https://www.Gungorenfm.Com ailesi olarak..


Etiketler: , , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?