Engelli Hakları ve Özel Eğitimin Türkiyede Tarihi Gelişimi

Engelli Hakları ve Özel Eğitimin Türkiyede Tarihi Gelişimi

admin     31-10-21     Canlı Radyo, Engelli Hakları Yasal Düzenleme, Gungorenfm, Mobil, RADYO, RADYO FM, Sohbet, Zihinsel Engelli Çocuklar, Zihinsel Engelli Çocuklara Sahip Aileler     Engelli Hakları ve Özel Eğitimin Türkiyede Tarihi Gelişimi     218 Defa Okundu

Bu çalışmanın engelliler hakkında olan hukuksal olaylar açısından bakış açısına dayanarak , amacı dünyada ve Türkiye’de engelli haklarının neler olduğuna dair prosödür olarak geteksinim leri vardır .

Eğitim süreci ve buna istinaden olan gelişimi ve mevcut durumunu ortaya tamamen bireysel açıdan ortaya koymak gerekir. Bizler bu doğrultuda gerekli olan tüm hukuksal olan araştırma neticesinde Türkiye’deki engelliler alanındaki hukuk aşamasında nelere hak sahibidir bunun tez almalarını ve çalışmalarını değerlendirmektedir.

ENGELLİ BİREYLERLE DAYANIŞMA 

Çalışma kapsamında olan Türkiye genelinde ki engelli haklarının tarihsel gelişimi ve toplumsal olayların anlatımları  olrak temelleri, uluslar arası düzenlemelerde kendi açısından olan engellilerle ilgili gelişmeler, günümüzde bazen endişe ile gözlemlenmek tedir.

Kanun ile belirtilmiş bazı haklar hukuk sal olarak tıkansada sonunda çözüme ulaşmaktadır. Her alanda engelli haklarının yasal olarak korunması devlet güvencesi altına alınması gerekmektedir. Bunların yanı sıra Türkiye’de “Engelli Hukuku” alanında bir çok araştırma yapılmaktadır.

Bu gibi yapılan araştırmalar sonucunda aile bireyleri her gün daha rahat etmektedir. Kanun , hukuk olduğu bilimsel çalışmalar , gerekli tezler kamu hizmetleri başta olmak üzere bu konudaki durumu incelenmiştir. Ortaya koyulan bulgular doğrıştusunda dünya daki genel durumla bizim ülkeniz kıyaslanarak en iyisinin biz olduğu gözlemlenmeşyir.

Araştırmalar sonucunda ortaya çıkan gurur verici tablo sayesinde yurt dışındaki hasta ve hasta yakınları Türkiye ye gelerek tedavi sürecini Türkiye de gerçekleşmektedirler. Böyle bir alana duyulan ihtiyaç ortaya konulmadan önce bu durum tabiki bilinmiyordu. En iyi sonuç netice ortaya koyulmaya çalışılmıştır.

ENGELLİ BİREYLERİN HUKUK VE KANUNLARI 

Sonuç olarak tüm engelli ve engelliler hukuku alanına tam olarak iyi bir zemin oluşturacak gerekli olan ulusal ve uluslararası plan projeler gerektiğinde yerine getirilerek tüm aile bireylerine ferah bir nefes aldıracaktır. Buna istinaden doğrudan ve dolaylı yoldan gidilen birçok yasal düzenleme gerektiğinde kanunu haklar gözetilerek olduğu gibi işleme konulacak tır.

Bizim memleketimiz de buna rağmen engelli hakları . engelliler hukuku nedir bunun konusu her zaman canlı tutularak Türkiye’de olan tüm engelli hak ları korunarak onların sağlıklı ve rahat bir yaşam sürmesine olanak sağlacak tır. Sizlere hukuk tan yana endişeye mehal vermeksizin bir yaşam diliyoruz.

Sevgi sağlık dolu günler dileriz. Kalın sağlıcakla sevgili dostlar. Sizlerden herzmanki gibi İceriklerimize lütfen olumlu, olumsuz, ön görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayınız, Https://www.GungorenFm.com ailesi olarak iyi günler dileriz.


Etiketler: , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?