Engelli Bireye Sahip Ailerde Başetme

Engelli Bireye Sahip Ailerde Başetme

admin     25-10-21     Bedensel Engelliler, Engelli Hakları Yasal Düzenleme, Engellilerle Sohbet, ENGELSİZ YAŞAM FUARI, RADYO, RADYO FM, Radyo Mobil, radyo sohbet, Zihinsel Engelli Çocuklar     Engelli Bireye Sahip Ailerde Başetme     108 Defa Okundu

Engelli ailenin engelli bir bireye sahip olması ona zor anlar ve hayat şartlarında zor bir istimat sunmaktadır. Aile bireyi olmak engellinin bilhassa yaşantısından engellisi için ferakat etmesi demektir. Aile de olan herkesin engelli olan birisine yardım etmesi ve ona destek çıkarak bu zor süreçlerinde destek olmasj insanı bir olay dir.

ENGELLİ BİREYE SAHİP AİLELERDE BAŞ ETME MEKANİZMALARI VE AİLENİN YAŞADIKLARI.

Engelli bir çocuğa sahip olmanın yarattığı psikolojik çöküntü ve sitres ortamı vazna altından kalmıyacak psikiyatrik sonlamalar ile sonlanmaktadır. Bu tamamen etkilenmelerden oluşam hastalık vakasına dönmektedir.

Bizim bu alanda birinci sayısında sizlere başka içerikli yazımda biraz söz etmiştim. Buradaysa ailelerin tümünün içinde bulundukları durumla zorda olsa baş etmelerinde psikolojik etki tepki şeklinde gerçekleşmekte dir.

ENGELLİ BİREYLERE SAHİP AİLELERDE BAŞ ETME 

Buda yeri geldiğinde ve bireysel kültürel sosyal destek mekanızmaları olan konular üzerinde sizlere tez konusunda sizler için duracağım. Engelli bir çocuğa sahip olmak ailede , anne ve baba için bilinen en zor süreçidir.

Bu süreçte ve umulan hayatın istemedikleri aktif hayatlarında zorluk yönde değişmesi ile onları zorda bırakan bu durumdan en çok etkilenen başlıca anne ve baba dır. Bizler sizlere yeniden yapılanmayı zorumlu kılan olayı detaylı şekilde anlatmak bizlere verilen bir sorumluluk hqtta bir durumdur.

Öyleki o güne kadar kendilerinin belirleye bileceğini bu tutumlar tamamen sandıkları gibi geleceği ve gelecek planlarını endişe edecek şekilde etkileyecektir. Yeniden yapılandırmak aileyi zor durumdan kurtarmak sosyal olarak gerekli birimlerinden faydaalnması gerekmektedir.

Bu durum tamamen hasta ve hasta ailesi ile beraber ortak fikir halinde olmak gerekmektedir. Bizim amacımız burada sizlere destek alabileceğiniz bir ortamda iyi bir ortam ile faydalanmanızdır. Bizim sizlere vereceğimiz en önemli unsur sizin bazı durun larda sabır ve metanetli olmanız gerekeceğini söylememizdir.

Sizlere buradan anlatmak olduğumuz engelliler hakkında olan makale de her gün farklı konu içerik ve tez sunuyoruz, Bu sizin iyi yönde bilgilenmenizi adına olan tek düze yaşanmış olan engelli hikayesinde yapmanız gerekeni sağlamamız dır.

Her sağlıklının özürlü olması düşüncesi ile engelli ailesine destekte kusursuz olmanızı diler, sağlık dolu günler dileriz. Sevgi ve saygı ile en güzel yarınlara hep beraber kalmanızı dileriz. Https://www.GungorenFm.com ailesi olarak Kalın sağlıcakla sevgili güzel ailem İceriklerimize mesajlarınızı mutlaka yazmayı unutmayalım.


Etiketler: , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?