Ayhan METİM

Ayhan METİM

admin     02-02-19     BİZİM DÜNYAMIZ     Ayhan METİM     1573 Defa Okundu

Ömrünü Engelsiz Yaşama adamış Ayhan METİN kimdir tanıyalım.


Ömrünü Engelsiz Yaşama adamış Ayhan METİN kimdir tanıyalım.

Gungorenfm Bizim Düyamız Programını Hazırlayıp Sunan Selma Ayhan Metin beyi 1990 yılı Mayıs ayında kısa adı TSD olarak bilinen Türkiye Sakatlar Dernegin de tanıdı; Ayhan METİN çevresinde bulunanlara örnek oluşturacak sözleriyle dikkat çekmiş , çeşitli sebeplerden hayatını Engelli birey olarak sürdüren bireylerin Dikkatini çekip gelecek agır emin adımlarla şekilleniyor. Gungorenfm Bizim Dünyamız programını hazırlayıp sunan Selma ; Ayhan METİN den ögrenecegi bilgilerin peşine düşer. Bilgisinin cimrisi olmayan Ayhan METİN Kader arkadaşlarına pes etmeden mücadele etmenin yollarını sistemini her sohbetinde öğrenmeye başlar. 1994 yılında frekans üstünden yayın yapan Güngörenfm.com da Bizim Dünyamız Programını Hazırlayıp sunan Selma için programına sınırsız danışmanlık destegi sunan Ayhan METİN İlerleyen zamanlarda çeşitli üst düzey yöneticilik görevleri yapmıştır. Halen Aile Sosyal Hizmetler Bakanlıgında Araştırman olarak görevini yürütmekte bulunan Ayhan METİN ömrünü Engelsiz yaşamda ilk’lere imza atarak ( kendisi lider oldugunu kabul etmese de ) LİDERLİK VASFINI KAZANMIŞ OLUP. Halen Engelsiz Yaşam için politikaların üretilmesinde çalışmalarını yürütmektedir. Gungorenfm.com ( Bizim Dünyamız ) Ayhan METİN beye başarılar, Saglıklı Ömür diler.


Ayhan METİN kimdir?

1967 yılında Bilecik’in Söğüt ilçesinde doğdu. 1 yaşında çocuk felci sonucu polio sekeli oldu.

Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Y.O.’da, yüksek lisansı Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında doktora programına devam etmektedir.

Bunların yanında kültür yönetimi formasyonu, iletişim ve beden dili, diksiyon, spikerlik, sunuluculuk, stratejik plan, stratejik iletişim, erişilebilirlik, eğitim gördüğü diğer alanlardır.

İş hayatına 1989’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde memur olarak başladı. 2004 yılında
Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, 2009 yılında Başakşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü, Sosyal Yardım İşleri Müdürü ve Başkan Danışmanı görevlerine geldi. 2011 yılı Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. 2011 yılı Şubat ayında Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığına Başkan Yardımcısı oldu. 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 2014 yılından itibaren Bakanlık Müşaviri olarak görev yapmaktı. 2018 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına araştırmacı olarak atandı. 2014 yılından itibaren Meteorolojinin Sesi Radyosunda Farklı Bakış Programının dış yapımcısı ve sunucusu olarak program yapmaktadır.

Engelliler ile ilgili mevzuat çalışmaları yaptı, projeler, kongreler, seminerler, sempozyumlar yürüttü. Engelli farkındalığı ve erişilebilirlik ile ilgili yoğun çalışmalarda bulundu.

Bakanlıkların üst düzey yöneticileri ile Türkiye genelinde yerel yöneticilere yönelik toplantılar yaparak belediye başkanları, başkan yardımcıları ve teknik personele erişilebilirlik ve şehircilik konularında eğitimler verdi.

Toplumsal sorunların, ancak ortak aklın gücüyle çözülebileceği inancıyla bir çok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık gibi aktif görevler aldı. Halen Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcısı, Engelli Hakları ve Erişilebilirlik İzleme Denetleme Derneği Başkanı ve İMKB Alparslan İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı olarak sivil toplum çalışmalarına devam etmektedir.

1989 yılından itibaren Türkiye’de özürlüler sporunda ilklere imza attı, öncülük etti; tekerlekli sandalyede basketbol, atletizm, yamaç paraşütü, tüplü dalış, tropy, go kart ve kayak sporları yaptı, ulusal ve uluslar arası dereceler elde etti.

2004 yılında Söğüt’ten Belediye Başkan Adayı, 2007 yılında İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı, 2013 yılında Ankara Altındağ Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

İngilizce bilen Ayhan Metin, evli ve üç çocuk babasıdır.


Etiketler: , , , , ,

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?